Продавець Elemag електроніка розвиває свій бізнес на Prom.ua 16 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
2040 відгуків
Интернет-магазин Elemag электроніка

Що таке Пристрій Захисного Відключення (УЗО) і навіщо воно потрібно?

Що таке Пристрій Захисного Відключення (УЗО) і навіщо воно потрібно?

ПЗВ з номінальним струмом спрацьовування до 30 мА вважається додатковою мірою захисту від прямого дотику у разі недостатності або відмови основних видів захисту. Тобто застосування ПЗВ не може бути заміною основних видів захисту, а може їх доповнювати та забезпечувати більш високий рівень захисту при несправності основних видів захисту. Пристрої захисного відключення, що реагують на диференційний струм, поряд з пристроями захисту від надструмів, відносяться до додаткових видів захисту людини від ураження при непрямому дотику, забезпечувана шляхом автоматичного відключення живлення. Захист від надструмів (при застосуванні захисного занулення) забезпечує захист людини при непрямому дотику — шляхом відключення автоматичними вимикачами або запобіжниками пошкодженої ділянки ланцюга при короткому замиканні на корпус. При малих струмах замикання, зниженні рівня ізоляції, а також при обриві нульового захисного провідника занулення недостатньо ефективно, тому в цих випадках ПЗВ є єдиним засобом захисту людини від ураження електричним струмом при прямому дотику до однієї з токоведущих частин. Короткі замикання, як правило, розвиваються з дефектів ізоляції, замикань на землю, витоків струму на землю. УЗО, реагуючи на струм витоку на землю або захисний провідник, завчасно, до розвитку у коротке замикання, відключає електроустановку від джерела живлення, запобігаючи тим самим неприпустиме нагрівання провідників, іскріння, виникнення дуги і можливе подальше загоряння.
У випадках пошкодження ізоляції проводів в електроприладах. Наприклад, усередині пральної машинки пошкоджена ізоляція на фазному проводі, в результаті чого він торкнувся корпусу. УЗО тут-же відключить електрику, тому що струм, що пішов в квартиру по фазному дроті, не повернувся в УЗО (з корпусу машинки він по дроту «заземлення» повернувся в щиток, минаючи УЗО і отже, вхідний та вихідний струми через УЗО виявилися різні).
При необережному поводженні з електропроводкою. Ось класичний приклад. Чоловік свердлить стіну, спираючись голою ногою на батарею, і потрапляє в фазний провід. Струм, пройшовши по ланцюгу «металевий корпус дрилі — рука — грудна клітка — нога — батарея» викликає параліч серця і/або зупинку дихання. Але якщо є УЗО, то воно відразу «відчує», що частина струму не повернулося (та частина, яка пройшла через людину і пішла в батарею). Напруга буде відключено настільки швидко, що біди не трапиться. Звичайно, людини струмом смикне, але не більше того.
При необережному поводженні з електроприладами. Ось класичний приклад. Чоловік сидить на краю ванною, а у ванній — його дружина, застрахована на пристойну суму. І він випадково упускає їй у воду радіоприймач, включений в розетку... Думаю, принцип ясний — струм не повернувся в УЗО, а пішов по трубах в землю і т. д.
Зазначимо, що ситуація, коли частина струму не повертається в УЗО, називається «витік струму».

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner